Pierwsza Komunia Święta

Projekt bez tytułu - 1

Pierwsza Komunia Święta

Drodzy Rodzice!

Pierwsza Komunia Święta jest kolejnym ważnym etapem w życiu duchowym Waszych dzieci. Jako duszpasterze pragniemy zaprosić Was do WSPÓLNEGO przygotowania dzieci, aby mogły one godnie i świadomie przeżyć ten piękny dzień. Za wychowanie w wierze odpowiedzialni są przede wszystkim rodzice, dlatego bardzo ważny jest Wasz udział w tym przygotowaniu. Wspólna rodzinna modlitwa, uczenie pacierza, świadectwo i praktykowanie wiary, wreszcie rozmowy z dziećmi na temat samego dnia Pierwszej Komunii Świętej – wszystko to przybliża Wasze dzieci do Jezusa i pomaga im wzrastać w wierze.

Kolejnym punktem przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej będzie udział dzieci w katechezie szkolnej. Każde dziecko do końca I semestru będzie musiało zaliczyć znajomość modlitw i przykazań. Do Wielkanocy trzeba zaliczyć formułę spowiedzi. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 173 będą miały w swoich zeszytach na ostatniej stronie wklejoną tabelkę, gdzie zapisane będzie, które modlitwy mają znać na pamięć. Jeśli dziecko uczęszcza na religię do innej szkoły podstawowej potrzebne będzie zaświadczenie katechety potwierdzające przygotowanie na lekcji religii.

Msza Święta i nabożeństwa

 • Dzieci obowiązkowo uczestniczą co tydzień w niedzielnej Mszy św. o godzinie 11:00, która jest specjalnie przygotowana, aby pomóc dzieciom w jej przeżyciu. Po każdej Mszy św. dzieci otrzymają obrazek z fragmentem Ewangelii. Obrazek należy wkleić do specjalnej książeczki.
  • W październiku zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwie różańcowym. Na różańcu z dziećmi modlić się będziemy od poniedziałku do soboty o 17:30.
  • W okresie Adwentu – w grudniu, zapraszamy do uczestnictwa w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
  • W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci w każdy piątek o 17.30.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej?

 1. Zgłoszenie dziecka jest zarazem deklaracją, że bierzecie Państwo odpowiedzialność za przygotowanie Waszego dziecka i dołożycie wszelkich starań, aby uczestniczyło w życiu religijnym (Msza św., nabożeństwa).
  2. Akt chrztu z parafii, w której dziecko było ochrzczone. (Dotyczy tylko tych dzieci, które nie były ochrzczone w naszej parafii). Akt chrztu należy dostarczyć do siostry Sawii do końca roku.
  3. Jeżeli dziecko, które chce przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej nie mieszka na terenie naszej parafii, konieczne jest zaświadczenie (zgoda) od Proboszcza, na którego terytorium parafii dziecko mieszka(w przypadku Komunii Świętej, jak i wszystkich sakramentów, ważne jest miejsce zamieszkania, a nie zameldowania). Zgodę należy dostarczyć do końca września.

Inne informacje związane z Pierwszą Komunią Świętą:
• Wszystkie dzieci mają jednakowe stroje – chłopcy jednakowe garniturki, dziewczynki jednakowe sukienki.
• Wystrój kościoła, wybór fotografa i kamerzysty należą do Rodziców (prosimy jednak o wcześniejsze skontaktowanie się z Księdzem Proboszczem i akceptację).

Ta witryna korzysta z plików cookie